stopa_cukrzycowa_Tarnowskie_Góry wrastające_paznokcie_Tarnowskie_Góry
PIELĘGNACJA  STÓP

• KLAMRY NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE Schorzenie najczęściej dotyczy palucha. Przyczyny: złe obcinanie, ciasne buty, uprawiany sport, wiek. Płytka paznokciowa zaczyna się zawijać podrażniając wał, powodując ból i stany zapalne. Szybką i bezbolesną metodą walki z problemem jest założenie klamry, która modeluje paznokieć ku górze i stopniowo wyprowadza go do prawidłowego kształtu. W zależności od problemu dobieramy odpowiedni rodzaj klamry począwszy od klamry B/S Quick , klamry podofix a skończywszy na drucianych klamrach 3TO stosowanych w zaawansowanych przypadkach ( stany zapalne, obrzmiałe i sączące ). Zastosowanie klamry na wrastające paznokcie daje natychmiastową ulgę w bólu i pozwala uniknąć zabiegu chirurgicznego oraz długiej rekonwalescencji. Konsultacja gratis - zapraszamy :)

• REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ W wyniku uszkodzeń mechanicznych lub choroby dochodzi do ubytków w płytce paznokcia. Ten defekt można łatwo zniwelować rekonstruując płytkę specjalnym żelem o właściwościach przeciwgrzybicznych. Paznokieć ma prawidłowy kształt i gładkość można go malować. Zrasta chroniąc własną płytkę powodując jej prawidłowe odrośnięcie.

• LECZENIE PĘKAJĄCYCH PIĘT Pękanie pięt jest spowodowane nadmiernym gromadzeniem naskórka w konsekwencji dochodzi do powstania podłużnych bolesnych pęknięć trudnych do wygojenia. Aby rozpadlina mogła się zaleczyć konieczne jest usuniecie nadmiaru skóry i stosowanie odpowiednich maści.

• USUWANIE ODCISKÓW I MODZELI Modzele to ognisko wzmożonego rogowacenia – plackowate narośla twardej skóry o żółtawym kolorze. Powstają w odpowiedzi na nierównomierne obciążenie stopy, przeciążenie (nie wygodne obuwie). Odciski są zazwyczaj mniejsze, ale w środku znajduje się zrogowaciały czop, który uciska na nerwy. Modzele i odciski stanowią duży dyskomfort a nawet ból. Usuwanie ich jest bezbolesne i wymaga systematycznych wizyt oraz pielęgnacji w domu.

• LECZENIE I PIELĘGNACJA STOPY CUKRZYCOWEJ U osób chorych na cukrzycę ze względu na słabą krzepliwość krwi i zaburzone czucie bardzo ważna jest prawidłowa i profesjonalna pielegnacja stóp oraz systematczna kontrola ich stanu. Nie wolno lekceważyć symptomów! – ponad 50% amputacji w Polsce jest spowodowanych nie prawidłową pielęgnacją stopy cukrzycowej.

poprzednianastępna